נוף חי | פתרונות גינון ופיתוח חוץ
צור קשר
אדניות עץ | אדנית עץ | אדניות עץ למרפסת | אדנית עץ למרפסת | גינות גג | אדנית עץ לגינת גג

אדניות עץ לגינות גג | גינות גג ומרפסות | אדניות עץ לגינות גג ומרפסות | אדניות עץ עם איטום PVC


כל מה שרציתם לדעת על אדניות עץ
בשלושת העשורים האחרונים הבנייה בישראל שינתה את פניה, וכעת, מרבית המשפחות בארץ מתגוררות בדירות של שלושה עד חמישה חדרים בעיר. הצורך באפשרות לנשום אוויר גם בדירות אלו, הוביל לכך שמרבית הדירות שנבנו בשנים האחרונות,נבנו עם מרפסת. אנשים לא מוותרים על מעט ירוק בעיניים וכיום קיימים פתרונות רבים למתגוררים בעיר, פתרון אחד הוא בנייה של אדניות עץ במרפסת. ניתן להחזיק את הצמחים בסוגים רבים של אדניות, אך אין ספק כי אדניות עץ הן הטובות ביותר, וזאת בשל סיבות רבות.

יתרונות אדניות עץ על פני אדניות אחרות
לאדניות עץ יש יתרונות רבים על פני אדניות אחרות, אך למעשה, אנשים רוכשים את האדניות פשוט משום שהן יפות. כמובן שהאדניות יפות, אך חשוב להבין את היתרונות הרבים האחרים שיש לה, בנוסף להיותן יפות.
ראשית, יש לומר כי אדניות לכשעצמן מועילות ביותר כאשר מדובר על דירות וגם כאשר מדובר על פנטהאוזים ודירות גן. את האדניות ניתן להעביר ממקום למקום בשטח עצמו, להעתיק למקום מגורים אחר ומן הסתם, היתרון הגדול ביותר שלהן היא העבודה שניתן לגדל בהן צמחים, במקומות בהם אין אדמה. האדניות מאפשרות לכם ליצור מעין גינה מסודרת ונקייה בכל מרפסת, גינת גן ופנטהאוז. איטוםPVC מגן על האדנית מבפנים ולמעשה מספק הגנה נוספת לאדנית שלכם. כמו כן, איטום PVC מונע גם מהמים של ההשקיה לזלוג מחוץ לאדנית.

יתרונות אדניות עץ על פני אדניות מסוגים אחרים מתרכזים בעיקר בכל שהן מעשיות, נשמרות היטב ומגינות על הצמחייה. בשל נוחות העבודה עם העץ, ניתן לרכוש כיום אדניות עץ במגוון רחב של גדלים וצורות, ולמעשה, ניתן להתאים אותן לכל מקום. העץ הוא חומר יציב שאינו מתכלה במהירות, ולכן, אדניות אלו נחשבות לאיכותיות במיוחד. מבחינת ההגנה על הצמחייה, העץ עושה עבודה נפלאה. כאשר הצמחים נמצאים בחוץ הם חשופים לפגעי מזג האוויר, ובחורף, אדנית עץ איכותית תגן על שורשי הצמחים ותסייע להם לשרוד.

ומה בעניין משקל אדניות עץ, האם אדנית עץ כבדה היא גם יעילה?
מה שאנשים לא יודעים הוא שמשקל מהווה נדבך בלתי נפרד מיתרונותיהן הרבות של אדניות עץ. כמו שאתם בוודאי משערים, אדניות עץ הן בדרך כלל כבדות, ואם נדמה לכם שמדובר בחיסרון חישבו שוב. כאשר האדנית חזקה וכבדה היא מוגנת מפני גניבות, והיא לא יכולה ליפול כתוצאה מהרוח, תופעה שגורה ממנה סובלים רבים.

חזרה למעלה


אדנית עץ– למרפסת, לדירת הגן ולפנטהאוז
בואו נודה בזה, לרוב האנשים אין אפשרות כלכלית לרכוש בית במושב. למעשה, רק 2% מהאנשים בארץ הודו שהם מעוניינים לחיות במושב. רוב האנשים רוצים לחיות בעיר, בדירה מסודרת עם ארבעה חדרים, ומאזדה בחנייה. החיים בעיר הולידו רצון לספק פתרונות דיור יצירתיים, וכיום, למרבית הדירות יש מרפסת או גינה קטנה. אדנית עץ ובה צמחייה היא הדרך הטובה ביותר ליצור מעין גינה מלאכותית בגינה, ולה יתרונות רבים.

יתרונות אדנית עץ
פרקטיות– עץ הוא חומר נוח לעבודה, ניתן לעצב אתו סוגים רבים של אדניות, בגדלים שונים ובצורות שונות. גם מבחינת צבעים ניתן ליצור אדנית עץ ייחודית, שכן ישנם סוגי עץ רבים ולהם צבעים שונים. חשוב לזכור שכדי שאדניות אלו יהיו איכותיות, הן צריכות להיות מעץ מלא.

משקלאדנית עץ היא לא דבר קל, היא למעשה נחשבת לכבדה מאוד. אין זה חיסרון, מדובר על מוצר לא זול ובשל המשקל הרב שלו, הוא קשה במיוחד לגניבה. כמו כן, אדניות אלו לא יכולות ליפול במהרה כאשר יש רוח, וגם כאן המשקל שלהן מהווה יתרון משמעותי.

הגנה על הצמחייהאדנית עץ מצוירת בדרך כלל עם איטום PVC , אשר מספק הגנה על הצמחייה שנמצאת בתוך האדנית. איטום PVC הוא בין האיכותיים ביותר, שכן הוא נשמר לאורך שנים רבות ומונע זליגת מים אל מחוץ לאדנית.

יופי– אי אפשר להתעלם מכך שאדניות עץ הן פשוט יפות יותר מאדניות אחרות. אדנית עץ יכולה להתאים לכל גינה, מרפסת ופנטהאוז כאשר התאמתה נעשית על ידי בעלי מקצוע.

כיצד יש לבחור בעלי מקצוע
עד שלא תבנו אדנית עץ בעצמכם, אל תחשבו שמדובר בעבודה קלה. עבודה זו מצריכה את התערבותו של איש מקצוע מנוסה, בייחוד אם אתם מתכוונים להוציא כמה מאות שקלים על אדניות איכותיות, ובעיקר אם אתם מקווים שהיא תישאר במצב טוב לאורך שנים רבות.
אם אדנית עץ נבנית בצורה הנכונה, היא יכולה להישאר שלמה ויפה גם לאורך עשרים שנה, בייחוד אם אתם מטפלים בה היטב. כדי להבטיח שאיש המקצוע שבנה בעבורכם את אדנית העץ, תוכלו לברר בראש ובראשונה כמה זמן הוא מספק שירות בתחום. וותק החברה תצביע על יכולתה להחזיק מעמד, אך האם זה מספיק? בוודאי שלא. עליכם לבדוק האם החברה מספקת מגוון רחב של אפשרויות בכל מה שנוגע לעיצובים (רצוי לבקש לראות תמונות של עבודות קודמות), ואם ניתן, אז גם לשמוע המלצות מפי לקוחות עבר של החברה.

חזרה למעלה


אדניות עץ למרפסת– האם הן באמת מהוות תחליף לגינה?
רוב הישראלים מעדיפים לגור בדירה ולהסתפק במרפסת, מאשר לטרוח סביב גינה במושב. עם זאת, גם אותו רוב שמעדיף לגור בעיר רוצה מעט ירוק בעיניים, ולכן רבים כל כך בוחרים להניח בגינת הגן ובמרפסת אדניות עץ. כאשר אנו מדברים על אדניות עץ למרפסת, אנו לא מדברים על האדניות הקטנות אותן כולנו מכירים מהמשתלות, אלא על אדניות גדולות שנבנות במיוחד על פי המידות הדרושות. אדניות אלו נבנות על ידי אנשי מקצוע בתחום וביכולתן לספק פתרונות מותאמים אישית לכל מרפסת וגינה.

כיצד נבחר בעלי מקצוע שמספקים אדניות עץ למרפסת?
כיום ניתן למצוא במדריכים ובאינטרנט את בעלי המקצוע שמספקים שירות של בניית אדניות עץ למרפסת, אך חשוב להיות זהירים ולבחור בעלי מקצוע שמתמחים בתחומם. כמו בכל תחום אחר, גם בתחום זה, רצוי לבחור חברה מקצועית שמתמצאת בתחום, ולכן רצוי לשקול לבחור חברה שמספקת שירות ספציפי בתחום זה, ולא חברה שמספקת שירותים רבים בנוסף. וותק החברה יכול במידה רבה להצביע על רצינותה, אך רצוי להביט לעומק גם על השירות שהיא מספקת. חברה שמכבדת את עצמה תסכים להיפגש עמכם ולקבל אינדיקציה על סוג השירות בו אתם מעוניינים. כמו כן, רצוי לקבל הצעת מחיר מסודרת, שכוללת את כל ההוצאות הנלוות של השירותים אותם תקבלו, ואם ניתן, אז גם ייעוץ מקצועי לגבי התאמת הצמחים למרפסת, והתאמת גודל האדניות לאותו חלל ספציפי.

מה תוכלו לשתול בתוך אדניות עץ למרפסת?
בתוך אדניות עץ למרפסת ניתן לשתול הכול, החל בעציצים וצמחי תבלין וכלה בשיחים ופרחים. בעיקרון, רצוי להתאים את האדנית לסוג הצמחים אותם אתם מעוניינים לשתול בתוכם, זאת כדי לנצל בצורה הטובה ביותר את המקום שעומד לרשותכם במרפסת וכדי ליצור את המראה בו אתם מעוניינים. אדניות עץ למרפסת צריכות להיות אטומות מבפנים כדי שהן יוכלו לשמור על שורשי הצמחים בצורה הטובה ביותר ואחד הפתרונות המומלצים כיום בתחום היא התקנת יריעות PVC בתוך האדנית. להליך זה קוראים גם איטום PVC והוא מומלץ משום אורך החיים הארוך שלו. כמו כן, כיום ישנן שיטות ייחודיות לשילוב של צמחים שונים בתוך אדנית בצורה של הנחת תבנית נפרדת עם איטום PVC בתוך אדנית גדולה, באמצעות שיטה זו ניתן לשתול צמחים שונים בתוך אותה התבנית ועל אותו בסיס השקיה, מבלי שהצמחים השונים יפגעו האחד בשני.

חזרה למעלה


המדריך השלם להתאמת אדנית עץ למרפסת
בעולם בו רוב האנשים בוחרים לגור בעיר בשל שיקולי קריירה ונוחיות, יש צורך גובר ועולה לפתרונות ייחודיים בתחום עיצוב המרפסות. בעשור האחרון אנו יכולים לראות כי דירות נבנות עם מרפסת, זאת כדי לספק לדיירים את האפשרות ליהנות ממעט טבע, גם כאשר הם חיים בלב העיר. אחד הפתרונות ליצירת גינה קטנה בדירה היא אדנית עץ למרפסת. מדובר על אדנית אותה מתאימים באופן אישי לגודל המרפסת, תוך התאמה לשימוש הספציפי שלה.

על יתרונותיה של אדנית עץ למרפסת
לאדנית העץ יתרונות רבים, אך אין ספק שהיתרון הגדול שלה של אדניות אחרות היא העובדה שהיא מחזיקה מעמד זמן רב. אדנית עץ למרפסת בנויה בדרך כלל מעץ מלא שעבר הליך של שימור, שמסייע לו להיות חזק ובריא לאורך זמן. כמו כן, אם מבצעים איטום PVC בעץ, הוא נשמר לזמן רב יותר, וזאת משום שסוג איטום זה מונע מהחומרים השונים באדמה ומהמים של ההשקיה להגיע לעץ עצמו. כמו כן, איטום PVC מסייע בשמירה על שורשי הצמחים ובכך הוא הופך את ההשקעה שלכם למשתלמת עוד יותר. פגעי מזג האוויר יכולים להיות גדולים כאשר מדובר על צמחייה, כך כשמדובר גם בקור וגם בחום, אך איטום ייחודי זה מגן עליהם מפני השמש ובכך למעשה הוא מגדיל את הסיכוי שהצמח יחיה לאורך זמן רב.

אדנית עץ למרפסת טומנת בחובה יתרון נוסף בו קשה להבחין בתחילה. אדניות אלו נחשבות כבדות למדי, ואם חשבתם שמדובר על חסרון, תחשבו שוב. העובדה שהאדניות הן כבדות הן דווקא יתרון, זאת משום שיהיה קשה במיוחד לגנוב אותן (ביחד עם משקל האדמה בתוכן) ומשום שהן לא נופלות גם ברוח חזקה במיוחד.   

מה עדיף –אדנית עץ מוכנה, או אצל איש מקצוע?
גינות גג ומרפסות דורשות בדרך כלל תכנון מדויק, ולכן ניתן לומר באופן חד משמעי, שמומלץ לרכוש אדנית עץ למרפסת אצל אדם אשר מתמחה בתחום. רצוי לבחור אדם שמתמחה בתחום ולו וותק וניסיון רב שנים בו. כמעט כל בעלי המקצוע בתחום מחזיקים באתרי אינטרנט בהם תוכלו להתרשם מעבודתם, ולרוב הם גם מציעים ייעוץ לגבי גינת הגג/מרפסת בה תרצו למקם את האדניות. חשוב לזכור שלא מדובר כאן רק על הנחת האדניות, אלא גם על הכנת התשתית הנכונה מבחינת השקיה וחשמל, ויצירת אדנית שתשמש אתכם למשך שנים רבות.

חזרה למעלה


המדריך לפתרונות יצירתיים בעיצוב גינות גג
אנשים רבים בוחרים לחיות בעיר, אך הם אינם מוכנים לוותר על מעט ירוק בעיניים. אנשים אלו רוכשים דירות גג בהן ישנה אפשרות לבנות גינות גג, ואין ספק שבתחום זה נרשמה התקדמות רבה גם כן, תוך שבעלי המקצוע השונים הפועלים בתחום מצאו פתרונות ייחודיים ליצירת גינות פרקטיות, יפות וחסכוניות. גינות גג בדרך כלל כוללות שטח נרחב בו ניתן לעשות שימוש, אך גם כאשר מדובר על חלל מוגבל, ישנם פתרונות יצירתיים בהם ניתן לעשות שימוש כדי להפוך את הגג לירוק.

איזה פתרון עומד בפני אנשים אשר מעוניינים בעיצוב גינות גג, אך לא מעוניינים להשקיע בגינה שאינה ניידת?
אנשים רבים מתחבטים בינם ובין עצמם האם להשקיע בגינת הגג או לא, וזאת בייחוד כאשר מדובר על אנשים שחיים בשכירות, ואנשים שאינם בטוחים שיישארו זמן רב מידי בדירה בה הם נמצאים. במצבים כאלו, ההשקעה בעיצוב גינות גג צריכה להיעשות בזהירות רבה, תוך ניצול משאבים שונים כדי ליצור גינה שהיא גם ניידת וגם יפה. איך עושים את זה? באמצעות אדניות עץ. מדובר על אדניות ניידות שמותאמות לגודל גינת הגג, ולסוג הצמחייה בה אתם מעוניינים. באדניות אלו תוכלו לשתול צמחיי תבלין, פרחים, עציצים ושיחים, וליצור לעצמכם גינת גג ירוקה אותה תוכלו בכל עת להעתיק למקום אחר.

טיפים לעיצוב גינות גג

 • וודאו שנקודות הניקוז בשטח החוץ ממוקמות בהתאם לצמחייה וביחס נכון לתכנון.
 • את הצמחייה הגבוהה יש למקם בקרבת קיר תומך, או קורות תומכים, זאת כדי למנוע מצב בו הצמיחה לא מתאפשרת בשל חוסר תמיכה.
 • גינות גג גבוהות יותר מהקרקע, ולכן הצמחייה שלכם תהיה חשופה יותר לפגעי מזג האוויר, לכן, מומלץ לבחור צמחייה עמידה יותר בפני תנאי מזג האוויר.
 • החום בקיץ הישראלי יכול לגבות מחיר כבד מצמחים, ובייחוד כאשר הם נמצאים על גינות גג. בימי הקיץ השקו את הצמחייה מידי יום כדי למנוע מצב של התייבשות.
 • הכינו מקום נוח לאחסון כלי הגינון במידה ויש כאלה, וודאו שיש נקודות חשמל נוחות ונקודת מים להשקיה. אם נקודות אלו לא קיימות עדיין, התייעצו עם בעל מקצוע היכן מומלץ למקם אותן.
 • בבחירת האדמה למילוי האדניות זכרו שאדמת גינה אשר מותאמת לקרקע לא מתאימה בדרך כלל לעציצים, ולכן רצוי לעשות שימוש באדמה מעורבת קלה אשר מותאמת לעציצים.

חזרה למעלה


כל מה שרציתם לדעת על רכישת אדנית עץ לגינת גג
אחד הטרנדים המובילים היום בתחום הגינון הוא התאמה של אדנית עץ לגינת גג. אדניות העץ מיוצרות על ידי אנשי מקצוע בתחום זה, בהתאמה אישית ועל פי צרכי כל לקוח באופן נפרד. את אדנית העץ בונים בדרך כלל מעץ מלא, תוך ביצוע פעולות רבות כדי להפוך את העץ לאיכותי וחזק לטווח הארוך. כמו כן, פנים האדנית נאטם באמצעות איטום PVC אשר מסייע לשמור על שורשי הצמחים ולהגן על העץ מפני פגעי האדמה אשר נמצאת בתוך האדנית.

היכן ניתן לרכוש אדנית עץ לגינת גג?
רכישת אדנית עץ לגינת גג אפשרית בכמה דרכים, אך אין ספק שרכישתה מבעל מקצוע אשר מתמחה בתחום היא העדיפה על כולן. בעלי המקצוע בתחום מספקים בראש ובראשונה ייעוץ לגבי אדנית העץ המתאימה לגודל ומראה גינת הגג שלכם, ולאחר מכן הוא יתאים את האדנית בהתאם. בעל מקצוע אשר מתמחה בתחום בדרך כלל מספק את העבודה בזמן קצר יותר, ותוך תשומת לב לפרטים הקטנים, כמו כן, בעלי המקצוע המתמחים בתחום מציעים גמישות רבה יותר בעבודה ובשימוש החומרים השונים.

יתרונות אדנית עץ לגינת גג והתנהלות נכונה מול בעלי המקצוע בתחום
אדנית עץ לגינת גג טומנת בחובה יתרונות רבים:

 • עץ הוא חומר נוח לעבודה, ניתן ליצור ממנו אדניות בגדלים שונים ובהתאמה מושלמת לגודל הגג/מרפסת.
 • אם מדובר על אדניות עץ להן יש גם איטום PVC , תוכלו ליהנות מהן לטווח הארוך. חומר ה –PVC הוא חומר איכותי שנשמר לאורך שנים, מגן על שורשי הצמחים ומספק הגנה גם לעץ מפני החומרים השונים בתוך האדנית ומפני לחות ההשקיה.
 • אדניות עץ מתאימות כמעט לכל סוג של מרפסת או גג.
 • ניתן להעביר את האדנית ממקום למקום, ומדירה לדירה.
 • האדנית כבדה ולא מאפשרת גניבה. כמו כן, היא לא נוטה ליפול מהרוח.

כאשר אתם בוחרים איש מקצוע שיבנה לכם אדנית עץ לגינת גג, בחנו מהו הוותק שלו בתחום והאם בניית אדניות עץ הן חלק מומחיותו. התייעצו עם איש המקצוע לגבי החלל שעומד לרשותכם ובררו האם יש צורך להכין תשתית מסוימת טרם כניסתו לעבודה. בחנו האם יש לבעל המקצוע התמחויות נוספות להם אתם זקוקים, לפעמים הזמנה של כמה שירותים יחדיו יכולים להוזיל במעט את המחיר הסופי.

חזרה למעלה


אדניות עץ לגינות גג – פתרונות גינון ייחודיים
הפיכת הגג לגינה היא נושא לא פשוט. כדי להצליח להקים גינה שהיא גם פרקטית, גם חסכונית וגם יפה, יש צורך במציאת פתרונות גינון ייחודיים. אחד הפתרונות היא בנייה של אדניות עץ לגינות גג, אותן בונים בהתאמה לצרכי הלקוח. אדניות עץ לגינות גג יכולות להכיל בתוכן את כל סוגי הצמחים, כולל שיחים, פרחים ואף עצים. מדובר על פתרון לו יתרונות רבים עליהם נדבר בהרחבה במאמר זה.

יתרונות אדניות עץ לגינות גג
בפני מי שמתכנן לעצב את גינת הגג שלו עומדות אפשרויות רבות, וכאמור, אדניות עץ לגינות גג טומנות בחובן יתרונות רבים. היתרון הגדול שלהן על אפשרויות אחרות הוא קודם כל המראה הוויזואלי שלהן. מי שאוהב את מראה העץ הכבד יאהב את האדניות, שכן מראן לא מלוטש ולא ניתן להשוות אותו לשום חומר אחר. מלבד המראה שלהן, האדניות שימושיות במיוחד משום שהן מחזיקות מעמד לאורך זמן (אם הן נבנות כשורה), הן ניידות, אך הן גם מספיק כבדות כדי למנוע את גניבתן או את נפילתן מהרוח. בנוסף לכל אלו, השימוש באדניות עץ מאפשרות גמישות רבה, שכן ניתן לבנות אותן במידות רבות ולהתאים אותן לכל גג ומרפסת. יתרון חביב ואחרון, אך לא פחות חשוב – יופי. אי אפשר להתווכח עם העובדה שאדניות עץ פשוט יפות, ועם בעל המקצוע הנכון תוכלו להתאים אותן לכל גינה ומרפסת.

היכן רוכשים אדניות עץ לגינות גג, ומהו היתרון של אדניות עץ עם איטום PVC ?
את האדניות ניתן לרכוש אצל בעלי מקצוע שזוהי מומחיותם. רצוי לבחור בעל מקצוע לו ניסיון וותק בתחום, ולו גם היכולת ליצור בעבורכם את האדנית על פי צרכיכם. כיום ישנם בעלי מקצוע איכותיים בתחום, אשר מציעים שירות מקצועי, לצד מהירות עבודה ויצירת אדניות עץ לגינות גג מהאיכות הטובה ביותר. איפה מוצאים אותם? ברחבי האינטרנט, בדפי זהב וכמובן מפה לאוזן. היתרון הגדול שיש לאינטרנט בתחום זה, היא האפשרות להציג בפניכם תמונות של עבודות קודמות כדי שתוכלו להתרשם.
אדניות עץ עם איטום PVC נחשבות כיום לאדניות איכותיות ביותר, וזאת משום שחומר ה –PVC מהווה מעטפת פנימית איכותית במיוחד שמסייעת בראש ובראשונה בשמירה על האדנית מפני פגעי האדמה והמים, ובשנית בשמירה על שורשי הצמחים מפני מזג האוויר.  חומר ה –PVC עמיד בפני השמש ואורך החיים שלו ארוך, לכן, ההגנה שלו על האדנית הופכת אותה גם כן לעמידה ומכאן האיכות הגבוהה שלה.

חזרה למעלה


המדריך לתכנון גינות גג ומרפסות
תכנון גינות גג ומרפסות אולי נשמע פשוט וקל, ואולי הוא באמת כזה לאנשים מסוימים, אך אם אתם לא נמנים בין אותם יחידי סגולה, רצוי שתשאירו את ההתעסקות בתחום לבעלי המקצוע. כדי לעצב גינות גג ומרפסות בצורה מקצועית יש לתכנן את העיצוב בצורה מדויקת, לבחון את החלל ולבחור את העיצובים המתאימים ביותר למקום מבחינת צמחייה. תכנון גינת הגג או המרפסת יכול לכלול דשא מלאכותי, בניית דק ורכישת ריהוט גן, אך אחד הפתרונות הייחודיים בתחום זה הוא בניית אדניות עץ בהן ניתן לשתול את כל סוגי הצמחים והפרחים.

עצות מועילות בתכנון גינות גג ומרפסות
תכנון נכון של גינות גג ומרפסות מחייב ידע בסיסי בהכנת התשתית במקום. להלן כמה עצות שיסייעו לכם להתכונן לקראת הקמת הגינה, ולהתנהלות נוחה ונבונה לאחר הקמתה:

 • מערכת ההשקיה צריכה להיות מתוכננת היטב כדי שתהיה מועילה ונוחה. לשם כך יש צורך בנקודת חשמל ובנקודת מים. במידה ואלה עוד לא קיימים בגג, התייעצו עם בעל המקצוע שמקים לכם את הגינה לגבי מיקומן.
 • מזג האוויר עלול לגבות מחיר כבד מהצמחים שלכם, ובייחוד כאשר מדובר על גינות גג ומרפסות. רצוי לבחור צמחייה עמידה בפני מזג האוויר ובימי הקיץ החמים להשקות אותה מידי יום.
 • אם אתם מתכננים להציב במרפסת/גינת גג אדניות עץ, וודאו כי יש להן איטום PVC אשר מסייע בשמירה על שורשי הצמחים ובשמירה על העץ מפני חומרי האדמה והמים.

טיפים חשובים לתכנון נכון של גינות גג ומרפסות

 • אם אתם מתכננים הקמה של גינה, אתם צריכים לקחת בחשבון שמדובר במשקל לא קטן. וודאו שהגג/מרפסת יכולים לשאת את המשקל הנוסף טרם תחילת העבודה. לשם כך ניתן להתייעץ עם מהנדס בניין ובמידת הצורך לבצע תיקונים ותוספות כדי להכין את המקום להקמת הגינה.
 • וודאו שהגג/מרפסת לא סובל מנזילות. כמו כן, יש לבדוק ממה עשוי הגג, והאם יש צורך בביצוע ציפוי מגן לפני הקמת הגינה.
 • בררו ברשות המקומית על הגבלים וחוקים על שטחי החוץ אשר מיועדים לגינה. כמעט בכל הרשויות יש הגבלים שמצריכים היתרים, ובייחוד כאשר מדובר על גידור של גינות גג ומרפסות.
 • דאגו לעבוד עם בעלי מקצוע שמתמחים בתחומם. כאשר אתם בוחרים בבעלי המקצוע, וודאו שהם פועלים בתחום מספיק שנים, וכי יש להם קבלות על עבודות אותם ביצעו.

חזרה למעלה


כל מה שצריך לדעת על אדניות עץ לגינות גג ומרפסות
רוב הדירות כיום נבנות עם מרפסות, ורוב האנשים שחיים בעיר מעוניינים להשקיע בעיצוב המרפסת, ממש כמו שהם מעוניינים להשקיע בחדרי הבית השונים. המרפסות משמשות אנשים כיום לאירוח בכל חודשי השנה, ואין ספק שעיצובן מהווה נדבך בלתי נפרד מהבית. אחד הפתרונות בתחום הגינון העירוני היא בניית אדניות עץ לגינות גג ומרפסות, אדניות אלו מיוצרות בהתאמה אישית ולכן יתרונן על אדניות אחרות הוא גדול. העץ הוא חומר נוח לשימוש, ובעת בניית אדניות עץ לגינות גג ומרפסות ניתן לעשות בו שימוש בדרכים רבות, כולל שילוב של אדניות בגדלים שונים על פי גודל המרפסת/גג ואף שילוב של אדנית בתוך אדנית, לשם שתילת סוגים שונים של צמחים על אותה מערכת השקיה.

בחירת איש המקצוע
כאשר אנו מדברים על רכישת אדניות עץ לגינות גג ומרפסות, אנו מדברים על השקעה כספית, ואם אתם מעוניינים שתהיה הצדקה לאותה הוצאה, רצוי שתבחרו בעל מקצוע איכותי. איך עושים את זה? קודם כל יש להבין שבתחום זה, כמו בתחומים אחרים, יש לבחור בעל מקצוע שמתמחה בתחומו כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר, לכן, חפשו בראש ובראשונה אדם שבשבילו בניית אדניות עץ לגינות גג ומרפסות היא פעולה יום יומית. בשלב הבא תוכלו לבחון את מקצועיותו באמצעות בחינת אתר האינטרנט שלו, סקירת עבודות קודמות אותן ביצע ושמיעת המלצות עליו. לסיום תוכלו לבחון האם הוא מוכן לייעץ לכם לגבי עיצוב גינת הגג או המרפסת שלכם והאם הצעת המחיר שלו הוגנת בהתחשב למחירים אחרים בשוק.

אדניות עץ לגינות גג ומרפסות עם איטום PVC
העץ, למרות היותו חומר גמיש ונוח לשימוש, בטווח הארוך רגיש מפני נזקים שונים. כדי לשמור על האדנית לאורך זמן רצוי לאטום אותה מבפנים באמצעות חומר איכותי, כאשר אחד החומרים הטובים ביותר לשימוש כיום הוא חומר איטום שנקרא PVC .

אדניות עץ לגינות גג ומרפסות עם איטום PVCנחשבות לאיכותיות ביותר, וזאת משום שיריעות ה –PVC מספקות הגנה לשורשי הצמחים וגם אינן מאפשרות את חדירת השורשים לעץ. כמו כן, חומר ה –PVC  נחשב לאחד החומרים האיכותיים לשימוש בשל אורך החיים שלו (20 שנה!), ובנוסף, הוא מספק לעץ הגנה מפני נזקים שונים שיכולים להיגרם לו בשל המגע הממושך עם האדמה והלחות שמצטברת בשל ההשקיה. יתרון נוסף גדול של חומר זה על פני חומרים אחרים, היא העמידות שלו בפני קרני השמש הישראליות.

חזרה למעלה


כל מה שרציתם לדעת על אדניות עץ עם איטום PVC
הבנייה של היום מחייבת פתרונות יצירתיים בכל מה שנוגע לעיצוב גינות הגג והמרפסות בדירות. בימים בהם מרבית הציבור מעדיף/נאלץ לחיות בבנייני דירות, ובעשור בו הבניינים כולם נבנים עם מרפסות, נעשה שימוש הולך וגובר באדניות עץ. מדובר על אדניות גדולות ממדים אותן מציבים במרפסת, ובאפשרותן להכיל את כל סוגי הצמחים והשיחים. פתרון יצירתי זה מאפשר לכל אחד ואחת ליצור לעצמו מעין גינה קטנה במרפסת ובגינת הגג, אך כדי שאלו יחזיקו מעמד זמן רב וכדי שההשקעה תחשב למשתלמת באמת, יש לאטום את האדנית עם יריעות PVC . במאמר הבא נסביר על בניית אדניות עץ עם איטום PVC ועל יתרונותיהן על פני אדניות אחרות.

אז מה זה PVC ?
יריעות PVC הן יריעות איטום תרמופלסטית גמישה וחזקה במיוחד אשר משמשת לאיטום של גגות בריכות ואדניות. משך החיים שלהן הוא ארוך במיוחד (20 שנה!) והן עמידות במיוחד מפני חדירת שורשים, תקיפה של כימיקלים ומפני קרני השמש. בתחום הגינון, ליריעות ה –PVC שימושים רבים, אך בניית אדניות עץ עם איטום PVC בהחלט מהווה פריצת דרך בכל מה שקשור לאיכות האדניות. השימוש ב –PVC מאפשר יצירת אדנית ייחודית בה השמירה על שורשי הצמח היא מקסימאלית כשם שהיא מקסימאלית בכל מה שנוגע לשמירה על העץ ממגע עם המים וחומרי האדמה של האדנית, דבר שמעלה באופן משמעותי את אורך חיי האדנית, ומכאן איכותה היא גבוהה במיוחד. כיום תוכלו למצוא גם אדניות עץ עם איטום PVC שבתוכן מותקנת אדנית נוספת (קטנה יותר) אשר מאפשרת שתילת סוגים שונים של צמחים על אותה מערכת ההשקיה, ומבלי שהם יזיקו האחד לשני.

היכן ניתן לרכוש אדניות עץ עם איטום PVC ?
רכישת אדניות עץ עם איטום PVC מתבצעת אצל בעלי מקצוע שפועלים בתחום, ואותם תוכלו למצוא באמצעות אתרי האינטרנט והמדריכים השונים. יש בעלי מקצוע שבוחרים לעבוד עם חומרי איטום אחרים, אך אין ספק שה –PVC הוא החומר האיכותי ביותר אתו ניתן לבנות כיום אדניות עץ.

יש לברר מי בונה אדניות עץ עם איטום PVC ולהתרשם ממנו בצורה מקצועית. רצוי לבחון את וותק החברה ואת העבודות אותן ביצעה בעבר (כמעט לכל החברות יש כיום אתר אינטרנט בו ניתן להתרשם מעבודתן), כמו כן, אפשר ורצוי לבקש ייעוץ לגבי האפשרויות שעומדות בפניכם מבחינת גודל הגג/מרפסת, סוג הצמחים בו אתם מעוניינים לעשות שימוש, סוג העץ בו כדאי לכם להשתמש והאפשרויות השונות שעומדות בפניכם בכל מה שנוגע לעיצוב.

חזרה למעלה

Webbed by TOOLBOX Digital Media